Czy naprawdę wystarczy tylko chcieć, by być bogatym?

Psychiczne i finansowe konsekwencje takiego podejścia mogą być bardzo negatywne w skutkach. Należy sobie uświadomić, że niekiedy jest to zwykła sztuczka manipulacyjna, która ma celu pozyskanie funduszy na potrzeby piramid finansowych. W jaki sposób możemy ustrzec się przed tego rodzaju technikami?

Zdaje się, że dwudziestopierwszowieczny konsumpcjonizm w najskuteczniejszy jak dotąd sposób wyzwolił w społeczeństwach różnych krajów pragnienie bogactwa. W kulturze popularnej co chwilę możemy znaleźć przykłady bogatych bohaterów, którzy rozemocjonują swoich odbiorców. Warto podkreślić, że dzisiaj twórcami tej kultury nie są wyłącznie hollywoodzcy producenci.

Obecność w mediach społecznościowych

Tym, co przez ostatni czas świeci niemałe triumfy w mediach społecznościowych, jest motywacja, oraz wszelkie osoby, które związały swoją działalność z takim obszarem. Obecność w takich serwisach pozwoliła dotrzeć im do wielu odbiorców, zachęcając do skorzystania z wykładów motywacyjnych czy zapraszając na podobne spotkania. Warto jednak podkreślić, że osoby te mają wielu naśladowców, którzy mogą okazać się po prostu zwykłymi naciągaczami, opakowanymi w mowy motywacyjne.

Wielu z nich posiada wyćwiczone techniki perswazyjne, by nie powiedzieć manipulacyjne, które nie dość, że potrafią w skuteczny sposób rozemocjonować słuchacza, to jeszcze sprawić, że ten zacznie działać dokładnie tak, jak chce tego mówca. Nie musi to być nawet fizyczne spotkanie – zdarzają się przypadki, kiedy za sprawą różnych technik perswazyjnych oferowane są programy, dzięki którym można „zarobić mnóstwo pieniędzy bez wychodzenia z domu”. Bardzo często pada wówczas następujące stwierdzenie: by być bogatym, wystarczy tylko chcieć. Jakie konsekwencje może rodzić takie podejście?

Porównaj dostępne na rynku chwilówki. Wejdź na stronę https://www.centrumpozyczek360.pl/ i wybierz najlepszą dla siebie

Negatywy

Nie da się ukryć, że na takie chwyty dają się „łapać” szczególnie te osoby, którym nie powodzi się finansowo i które w krótkim czasie i minimalnymi nakładami chcą zarobić większą sumę pieniędzy. Należy podkreślić, że takie metody pozyskiwania funduszy są charakterystyczne dla piramid finansowych.

Promocja piramid finansowych często polega na użyciu powyższych technik manipulacyjnych; oscylują one wokół podstawowych pragnień. Budzą jednak poważne konsekwencje – osoby kierowane emocjami mogą wpłacić swoje oszczędności do piramid finansowych, bo przecież by być bogatym, wystarczy tylko chcieć, prawda?

Właśnie z tego względu naszą nieufność powinno budzić tego rodzaju zarabianie w Internecie, wokół którego pojawia się motywacja czy minimalny wysiłek. Należy sobie uświadomić, że istnieją pewniejsze metody zarabiania online, chociażby takie jak marketing afiliacyjny.

Podsumowując, gdy w mediach społecznościowych widzimy łatwy sposób na zarabianie pieniędzy w piętnaście minut bez wychodzenia z domu, to powinna zapalić nam się czerwona, a co najmniej żółta lampka. Jeżeli będziemy wyczuleni na techniki manipulacyjne, to uzyskamy gwarancje, że nie popełnimy żadnego błędu finansowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *