Niezależny doradca finansowy – kim jest i na czym polega jego praca?

Niezależni doradcy finansowi są bardzo przydatną formą pomocy, jeśli poszukujemy najlepszego kredytu lub innego rozwiązania związanego z pieniędzmi. Większość osób prywatnych czy przedsiębiorców nie ma tak dużej wiedzy co specjaliści i nie potrafią wyszukać optymalnej oferty.

Doradcy dzięki swojemu doświadczeniu i znajomości rynku pomogą wybrać odpowiednią formę pomocy i znaleźć najodpowiedniejszy bank. Kim zatem są niezależni doradcy finansowi? Jak działają ? Dlaczego warto korzystać właśnie z ich usług ? Odpowiedzi na te pytania wraz z kilkoma przydatnymi poradami poniżej.

Kim jest niezależny doradca finansowy ?

Niezależny doradca finansowy to osoba, która pomaga klientom w wyszukaniu najlepszego rozwiązania finansowego. Działają oni niezależnie od banków czy instytucji, co daje wysoki poziom wiarygodności. Są to osoby z wykształceniem, dużą wiedzą merytoryczną, doświadczeniem i znajomością branży. Niektórzy z nich pracują indywidualnie, choć na rynku istnieje wiele niezależnych dużych firm oferujących takie usługi. Do doradcy finansowego możemy zwrócić się w wielu sprawach. Są to np. poszukiwania kredytu hipotecznego lub odpowiedniego konta bankowego.

Na czym polega praca niezależnego doradcy kredytowego ?

Praca niezależnego doradcy kredytowego lub finansowego polega na pomocy osobom, które szukają kredytu, konta lub leasingu. Są to produkty bankowe, które różnią się szczegółami i opłatami. Doradca kredytowy w takich sytuacjach analizuje potrzeby klienta i określa cel, jaki chce on osiągnąć. W następnym kroku dzięki swoim umiejętnościom i wiedzy przeszukuje rynek bankowy i znajduje najkorzystniej rozwiązania. Ostatnim etapem pracy doradcy jest przedstawieniu kilku propozycji klientowi — są to najkorzystniejsze opcje. Doradca kredytowy lub finansowy może również odgrywać rolę pełnomocnika i załatwić wszystkie formalności w banku za klienta, lub być obecnym przy nim i pomagać mu przejść ten proces.

Pod adresem tomaszwostal.pl dostępna jest oferta doradcy kredytowego – zobacz!

Na rynku istnieje wielu niezależnych doradców, którzy specjalizują się w konkretnych dziedzinach. Doradcy kredytowi poradzą jak najkorzystniej wziąć kredyt, a finansowi przedstawią najkorzystniejsze możliwości prowadzenia konta czy lokowania oszczędności.

Niezależność doradcy

Bardzo istotną kwestią, która jest poruszana przy wyborze doradcy kredytowego — jest jego niezależność. Jeśli udajemy się po poradę do takiego doradcy, oczekujemy, że będzie on niezależny i będzie oferował nam rozwiązanie najlepsze dla nas. W przypadku doradców bankowych czy konkretnych firm może zachodzić uzasadnione podejrzenie, że będą oni działali na korzyść swojej firmy, banku lub konkretnego rozwianie, które niekoniecznie musi być dobre dla nas. Niezależny doradca kredytowy nie pracuję dla żadnego z przedsiębiorstw, a swoją wiedzę i umiejętności wykorzystuje do znalezienia najlepszego wyjścia dla klienta.

W tym momencie nasuwa się pytanie, w jaki sposób i na czym zarabia taki doradca, gdyż z pewnością nie pracuje on za darmo. Swoje zyski czerpie bezpośrednio od klienta. Taka sytuacja jest bardzo komfortowa dla obu stron. Osobą prosząca o pomoc ma gwarancje, że doradca kredytowy znajdzie i dla niego najlepszy kredyt na rynku a doradca może uczciwie wykonać swoją pracę i otrzymać zapłatę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *