Jak ułatwić sobie prasowanie?

Stanie przy desce do prasowania nie jest twoim ulubionym zajęciem? Na szczęście istnieją sposoby, by ułatwić sobie tę czynność. Poniżej znajdziecie kilka ciekawych wskazówek.

Prasowanie to czynność monotonna, wymagająca cierpliwości oraz dokładności. Nie każdy lubi spędzać czas przy desce do prasowania, szczególnie jeśli na co dzień brakuje na to zwyczajnie czasu. Warto jednak poznać kilka sposobów, które sprawią, że prasowanie stanie się wiele bardziej przyjemne. Przede wszystkim liczy się odpowiednie podejście.

Wiele zależy od rodzaju materiałów, które prasujemy. Powinniśmy znać przede wszystkim zasady prasowania poszczególnych ubrań. Zazwyczaj na odzieży znajdziemy specjalne oznaczenia, które wskażą nam jaka temperatura prasowania jest właściwa oraz z czego wykonany jest dany materiał. To bardzo ważne, ponieważ nieprawidłowo ustawiona temperatura może doprowadzić do przypalenia ubrania oraz żelazka.

Pranie i suszenie ma znaczenie

Warto wiedzieć, że sposób prania oraz suszenia może wpływać na szybkość i skuteczność prasowania. Przede wszystkim unikajmy prania zbyt wielu ubrań na raz. To spowoduje, że materiały po wyjęciu z pralki będą mniej pogniecione, a to z kolei ułatwi i przyśpieszy prasowanie. Podobnie jest z suszeniem ubrań. Przed powieszeniem należy je odpowiednio strzepać, a następnie prosto rozwiesić. Pamiętaj, by koszule czy sukienki powiesić na wieszakach – w ten sposób unikniemy zagięć, które mogą być trudne do rozprasowania. Prawidłowo rozwieszone ubrania same będą się prostować, a żelazko tylko dopełni cały proces.

Odpowiednie akcesoria

Aby prasowanie było przyjemniejsze i wygodniejsze powinniśmy zadbać o właściwe akcesoria. Niezbędne będzie dobre żelazko. Zadbajmy o to, by nie było od spodu przypalone, ponieważ może to znacznie pogarszać prasowanie, a także prowadzić do powstawania zabrudzeń na odzieży. Poza żelazkiem bardzo ważna jest deska do prasowania. Powinna być ustawiona w taki sposób, byśmy swobodnie przy niej stali i byśmy mogli wygodnie umieścić żelazko na specjalnym stojaku. Warto wyposażyć się również w spryskiwacz z wodą, który na pewno przyda się podczas prasowania. Żelazka również posiadają opcje spryskiwania ubrań i tworzenia pary.

Prasowanie

Zanim przejdziemy do prasowania warto przygotować sobie wszystkie ubrania – posegreguj je, przygotuj wieszaki na sukienki oraz koszule, a następnie rozgrzej żelazko do odpowiedniej temperatury. Warto pamiętać o tym, by po uprasowaniu nie wkładać ubrań od razu do szafy. Należy odczekać aż ostygną.

Aby ułatwić sobie prasowanie można spróbować sposobu z folią aluminiową. Należy umieścić ja między pokrowcem a deską do prasowania. W ten sposób ubrania będą szybciej i skuteczniej się wygładzały. Można skorzystać również z różnych płynów zmiękczających tkaniny.

Ciekawym rozwiązaniem okazuje się również krochmal w sprayu. Nie musimy przygotowywać specjalnego prania, lecz wykorzystać ten preparat. Możemy użyć go podczas prasowania mankietów, kołnierzy czy obrusów lub pościeli. Plusem krochmalu jest to, że ubrania dłużej się nie gniotą.

Zobacz więcej produktów do odświeżania powietrza na stronie http://generalfresh.pl/swiezosc/odswiezacze-i-srodki-zapachowe – zapachowe patyczki, mini spraye, odświeżacze do szafy i wiele innych – sprawdź!

 

Posted in Dom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *