Kreatywne podejście do niepotrzebnych ubrań

Każdy ma jakieś niepotrzebne ubrania. Mogą być za małe, niemodne czy w części zniszczone. To mogą być nawet wartościowe rzeczy, ale które się znudziły. Część z nich można oddać czy sprzedać. Te zniszczone już nikomu nie posłużą. Jest jeszcze jedna możliwość, co zrobić z niepotrzebnymi już ubraniami. Można podejść do nich kreatywnie i wykorzystać je do zrobienia czegoś innego. Pomysłów jest wiele.

Poszewka na poduszkę ze starego ubrania

Jeśli ilość materiału na to pozwala, można zrobić z niego poszewkę na poduszkę. Na małą o wymiarach 40 na 40 cm wystarczy niewiele. Zrobienie jej to jedna z najprostszych prac krawieckich, a dużo z tego przyjemności. Tkanina musi być w dobrym stanie, by taka praca miała sens. Wybrać też trzeba taką, która się podoba, by mieć radość z efektu tej pracy. Można też podejść bardziej kreatywnie do takiego zadania i wykonać poszewkę z dwóch różnych ubrań. Jej jedna i druga strona będą się wtedy od siebie różnić.

Do czego przydadzą się fragmenty tkaniny

Wynajdywanie zastosowań dla niedużych fragmentów tkaniny to dobry sposób na rozwijanie kreatywności. Poniżej dwa takie pomysły, ale warto znaleźć ich więcej. Niewielki fragment materiału może posłużyć na wypełnienie dna wiklinowego koszyczka. Stanie się on dzięki temu ładniejszy. Jest też korzyść praktyczna. Będzie można umieszczać w nim nawet delikatne rzeczy bez obaw, że mogą się zniszczyć. Szczególnie ładne fragmenty ubrań mogą posłużyć jako naszywki, którymi ozdobi się ubranie, poszewkę, materiałową torebkę czy inną rzecz z tkaniny. Warto zachowywać atrakcyjne elementy ozdobne ze starych ubrań. Niekiedy też sama tkanina może mieć atrakcyjny wzór. Więc jej fragment też może posłużyć do ozdobienia czegoś innego.

Zmiana fasonu albo przeznaczenia ubrań

Można zmienić dekolt w bluzce czy sukience. Jeśli jest zbyt głęboki, można doszyć wstawkę z podobnej tkaniny. Jeśli jest zbyt mały, można zrobić większy. W ubraniach można zmieniać ich długość, szerokość, długość różnych elementów, robić większe wycięcia. Można coś do nich doszyć. Takie kreatywne podejście pozwala z nieciekawego ubrania zrobić takie, które stanie się jednym z najbardziej ulubionych. Szczególnie atrakcyjne dla osób pasjonujących się DIY są duże, workowate ubrania. Są zwykle niemodne, ale ile tam tkaniny do kreatywnego wykorzystania. Zmienić można fason, ale też typ ubrania. Jeśli do koszulki doszyje się tkaninę u dołu, otrzyma się sukienkę. Sukienkę można także wykonać z długiej koszulki oraz długiej spódnicy. Przerabianie ubrań to teraz modne hobby. I pozwala trochę zaoszczędzić.

Przeszywanie, zmienianie wyglądu ubrań czy robienie z nich czegoś innego to atrakcyjny sposób spędzania wolnego czasu. Jest to zabawa, sposób na rozwijanie kreatywności i na zdobywanie ciekawych rzeczy. Można mieć dzięki temu oryginalne ubrania, dodatki oraz różne większe i mniejsze przedmioty dla domu. Wiele atrakcyjnych rzeczy można wykonać prostym sposobem. Nie trzeba więc być mistrzynią czy mistrzem krawiectwa, by zabrać się za takie działania. Potrzeba do tego kreatywności, chęci, wolnego czasu i nieco tylko zdolności manualnych.

Importer artykułów dekoracyjnych – Hurtownia Czakos. Zobacz, jakie produkty znajdują się w asortymencie.

 

 

One thought on “Kreatywne podejście do niepotrzebnych ubrań

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *