Samochody sportowe i luksusowe z lat dziewięćdziesiątych

Czas jest tak ulotny, że niektórzy ludzie wciąż mogą odczuwać, że era lat dziewięćdziesiątych dopiero niedawno dobiegła końca. Od tego czasu minęło dużo czasu, więc teraz można bezpiecznie mówić o tych samochodach, które były najbardziej reprezentacyjne i popularne. Lata dziewięćdziesiąte były niesamowitą dekadą z niezliczonych powodów, z których nie mniej ważne były projekty samochodów. Supersamochody, sportowe i luksusowe przyczyniły się do tego okresu czyniąc minioną epokę tak niezwykłą.

Samochody sportowe i luksusowe z lat dziewięćdziesiątych

Honda NSX

NSX zwieńczyło pogląd, że supersamochód nie powinien być zbyt drogi. Ma egzotyczny imponujący design, niezawodność Hondy i, co najważniejsze, cenę poniżej 370 000 PLN (100 000 USD). Samochód sportowy Honda NSX została stworzona z zamiarem osiągania przez kierowców ekscytujących osiągów, bez względu od wybranej drogi.

McLaren F1

W latach sześćdziesiątych brytyjska firma Bruce McClaren zastanawiała się, jak uciec od samochodów wyścigowych i zrobić prosty samochód sportowy dla bogatych ludzi. W związku ze śmiercią samego McLarena i wieloma innymi problemami, samochód opuścił linię produkcyjną już w 1992 roku. Niesamowicie nowoczesny design zainspirował wiarę w jutro, stał się on arcydziełem sztuki projektowania. Później, samochód wygra 24-godzinny wyścig Le Mans, ustanowił rekord prędkości na świecie dla supersamochodów, przyspieszając do 386 km / h, i udowodnił swoją wyższość. McLaren F1 to prawdziwa ikona motoryzacji, na której wzorują się i nadal będą to czynić najbardziej znani producenci samochodów sportowych.

Toyota Supra A80

Klasyka gatunku. Lekki, elegancki, szybki, ascetyczny, ale niesamowicie stylowy. Samochód, w którym trudno było się nie zakochać. Jeden z symboli wszystkich symulatorów wyścigowych lat dziewięćdziesiątych. Samochód zawsze dominował na rynku motoryzacyjnym ze względu na precyzję wykonania, pewność, wytrzymałość na efektowne sportowe wyczyny.

Dodge Viper GTS

Modyfikacja drugiej generacji sprawiła, że Viper stał się synonimem frazy – potężny amerykański samochód. Sześciobiegowa ręczna skrzynia biegów dawała samemu samochodowi brutalność i sprawiała, że proces zjednoczenia jedności z drogą, powodował poczucie każdego kilometra.

Jaguar XJ220

Pierwszy supersamochód stabilny, szlachetny i elegancki w swojej bezkompromisowej formie a przeznaczony na drogi publiczne. Ciasne pedały i brak wspomagania kierownicy, surowość kabiny wszystko to utrudniało jazdę w trybie miejskim. Jednak bestialska wściekłość Jaguara XJ220 zmuszała do zwrócenia na niego uwagi do 1994 roku. Jaguar XJ220 wyróżniał się szybkością i stał się samochodem unikatowym.

Nissan 300ZX Fairlady

W tym samochodzie można polubić wszystko, z wyjątkiem reflektorów. Wydawało się, że do tak szybkiego i eleganckiego piękna po prostu nie pasują. Ale inne części auta powodują tylko przyjemne wrażenia i uczucie silnej nostalgii. W końcu jest jednym z najpopularniejszych samochodów tamtych czasów. Do 2000 roku, kiedy ten samochód sportowy przestano produkować, producenci powiedzieli, że przyspiesza on w 5,8 sekundy.

Mustang SVT Kobra R

Nie jest to najbardziej popularny wśród wszystkich linii Mustang, ale tylko, dlatego, że w opinii wielu, nie ma sobie równych w swoim pięknie z GT 390. Ponadto, wielu preferuje bardziej piękny późny model Kobra. Jednak ten model miał również swoje uroki. A co najważniejsze, był w stanie zachować tego samego nieokiełznanego ducha Mustanga.

Wynajmij luksusowy samochód z High Class Rent. Więcej informacji znajdziesz na stronie highclassrent.pl – sprawdź ofertę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *